خانه زبان ایرانیان

خانه زبان ایرانیان

خانه زبان ایرانیان

ایران سی اف سی

آخرین ارسال های تالار گفتمان

تیر
9
1396

نمونه سوال زبان تخصصی کنکور

 

نمونه سوال زبان تخصصی کنکور

با سلام

برای مشاهده نمونه سوالات زبان تخصصی ، فایل زیر را دانلود نمایید

موفق باشید

فایل های ضمیمه


مرداد
9
1394

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور 94 + اصلاحیهدانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور 94 + اصلاحیه

دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1394 توسط سازمان سنجش منتشر شد .

 

 

 خرداد
22
1394

جواد مومنی: تحلیل زبان انگلیسی کنکور ریاضی 94

 

جواد مومنی: تحلیل زبان انگلیسی کنکور ریاضی 94
 1. تحلیل سوالات زبان کنکور ریاضی-جواد مومنی

 2. گرامر

 3. امسال در سؤالات بخش گرامر، همانند سال گذشته، 4 سؤال مطرح شده، با این تفاوت که (برخلاف سال گذشته  که یک سوال از سال سوم داشتیم) دو سوال از کتاب سال سوم  و  دو سوال از سال چهارم طراحی شده است: سوال 76 از مبحث مصدر پس از صفت، سوال 77 شکل منفی مصدر،  سوال 78 از گذشته ی مدالها و سوال79  از مبحث تشدید کننده ها.  سطح  این سوالات معمولی و قابل پیش بینی بود، اما طرح دو سوال اول از یک مبحث مشابه(مصدرها)، و طرح سوال مربوط به گذشته ی مدالها در شماره ی 78(برخلاف شماره ی همیشگی 79) کمی غیرمنتظره به نظر میرسید. می‌توان گفت سطح دشواری سؤالات گرامر نسبت به سال‌های گذشته تغییری نکرده است و با سؤالات پارسال تقریباً برابر است.

 4. واژگان

 5. در میان  سوالات مربوط به واژگان  گزینه ها عمدتاَ از کتاب پیش‌دانشگاهی مطرح شده اند، هم‌چنین در میان پاسخ‌ها، برتری نسبی با واژگان کتاب پیش‌دانشگاهی است. می‌توان گفت سطح دشواری  سوالات واژگان عادی و قابل پیش بینی بود؛ اگرچه سؤال 86 که درباره‌ی اصطلاح take something seriously است ممکن است برای دانش‌آموزان  کمی ناآشنا به نظر برسد. در ضمن سوال 81 را با توجه به عبارت forecast the weather در خط 8 متن دوم می توان به آسانی پاسخ داد.

 6. Cloze Test

 7. در این قسمت، همانند سال‌های گذشته 5 سؤال داریم با این تفاوت آشکار و غیرمنتظره که ( بر خلاف الگوی آشنای سوالات کلوزتست که مشتمل بریک 1 سوال گرامراست) امسال 3  سوال گرامر طراحی شده است: سؤال 89 درباره ی مصدر، سوال91 درباره ی مجهول،سوال  92 درباره ی ساختار have to. در ضمن،طرح سوال 92 که از  مباحث گرامر سال اول دبیرستان است، بسیار غیر منتظره و عجیب است.امسال در کنکور ریاضی 7 سوال گرمر داشتیم!

 8. درک مطلب

 9. اندازه متون درک مطلب  کوتاهتر از سال قبل ودر حد  یک پاراگراف طولانی است.در ضمن سطح دشواری آنها معقول و مناسب دانش زبان عمومی دانش آموزان است.در متن 1 ، یک سؤال از هر یک از انواع Main Idea ،Restatement ،Inference   ،Referenceو در متن 2 سه سؤال از نوع Restatement  و 1 سوال از نوع Referenceداریم.خرداد
22
1394

رضا ایران پور:تحلیل زبان انگلیسی کنکور انسانی 94

رضا ایران پور:تحلیل زبان انگلیسی کنکور انسانی 94

            رضا ایران پور

مدرس زبان کنکور

همانند زبان کنکور ریاضی ، زبان کنکور انسانی نیز 6 سوال گرامر داشت که توجه طراحان کنکور به بحث گرامر را نشان می دهد که نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است. جالب اینجاست که سوال 88 به طور قطع از خارج از کتاب طرح شده که کاملا امری بی سابقه در بخش گرامر کنکور است.

سوالات لغت زبان کنکور انسانی نسبت به زبان کنکور ریاضی دشوارتر بوده و زمان بیشتری میگیرد. مخصوصا سوال 80 که صرفا با دانستن معنی لغات نمی توان به آن پاسخ داد و می بایست کمی اطلاع از اصطلاحات ثابت زبان انگلیسی نیز داوطلب داشته باشد.

در کلوز تست شاهد لغات خارج از کتاب زیادی هستیم .

درک مطلب همچون درک مطلب ریاضی کوتاه بوده و فقط از یک پاراگراف تشکیل شده و همین امر سوالاتی که مربوط به موضوع کلی متن بوده را فوق العاده راحت تر کرده است درک مطلب اول که 4 سوال دارد بسیار آسان بوده و چنان چه داوطلب ابتدا سوالات ان را خوانده باشد سپس متن را خوانده باشد در زمان بسیار کوتاهی میتوانسته این درک مطلب را پاسخ دهد درک مطلب دوم کمی بیشتر به وقت نیاز دارد و با یکبار خواندن نمی شود پاسخ درست را به آن داد مخصوصا سوال 97 و 99 که به استنباط منطقی نیاز دارد!

در کل سوالات زبان کنکور انسانی نسبت به کنکور ریاضی دشوارتر بود.خرداد
22
1394

شهاب اناری:تحلیل درس زبان انگلیسی کنکور تجربی 94

شهاب اناری:تحلیل درس زبان انگلیسی کنکور تجربی 94

بررسی سوالات درس زبان رشته تجربی 94

 

پاسخنامه کلیدی:

76.4  77.4 78.1  79.1  80.2  81.3  82.3  83.2  84.1  85.4  86.2  87.3  88.1  89.3  90.2  91.4  92.4  93.4  94.2  95.2  96.4  97.3  98.1  99.4  100.1

سطح دشواری کلی آزمون مطابق انتظار و کمی آسانتر از سال قبل

گرامر: 4 سوال – سطح عادی و قابل پیش بینی -  2 سوال از سال سوم مبحث صفات و مجهول و 2 سوال از پیش مباحث  تشدید کننده ها و عبارت توصیفی 

واژگان: 8 سوال – سطح عادی و قابل پیش بینی – 4 سوال از پیش و 4 سوال از سوم

 • اصطلاح take sth seriously که در ریاضی هم سوال آمده بود اینجا هم به چشم می خورد. به نظر می رسد طراحان محترم یک سوال زبان را در اغلب رشته ها به اصطلاحات اختصاص داده اند.

کلوز: 5 سوال – سطح عادی و معمول – 1 سوال از گرامر و 4 سوال از لغت

 • موضوع سوال 90 که بحث adverbials یا کاربرد participle ها به عنوان قید بود، خارج از کتابهای درسی است.

متن ها:  سطح سختی اونها و نوع و بودجه بندی سوالات درک مطلب تقریبا مطابق انتظار و کمی ساده تر از سال قبل بود.

 • سوالات صریح: 4  سوال موضوع اصلی:1   سوال استنباطی: 1   سوال مرجع ضمیر: 1 سوال معنی لغت: 1

 • سوال 93: اگر به گزینه 3 شک دارید، کلمه food web کار را خراب کرده و جوابی بیش از حد جزیی است. اگر فقط به ecology اشاره می کرد می توانستیم به گزینه 3 هم فکر کنیم.

 • سوال 100 را با رد گزینه های دیگر و توجه به traveled to Europe with his private French teacher می توان فهمید.

 • سوالات دشوار: 96-93- 100

در کل آزمون زبان رشته تجربی  را کمی آسانتر از سال قبل ارزیابی می کنم. میانگین درصد نفرات برتر را حدود 80 ارزیابی می کنم.

موفق باشید!

شهاب  اناریخرداد
10
1394

دانلود رایگان 9 آزمون پایانی کانون در سال‌های (91 -92 -93 )

 

دانلود رایگان 9 آزمون پایانی کانون در سال‌های (91 -92 -93 )

کنکوری ها

برای آمادگی بیشتر شما تا زمان برگزاری کنکور 94 ، امکان دانلود رایگان 3  آزمون  جامع و پایانی  کانون در سال های 91 ، 92 ، 93( مجموعا 9 آزمون جامع )  و دریافت کارنامه معادل در سایت کانون فراهم شده است .

شما می توانید در هنگام اجرای روش  سه روز یکبار و در دو و نیم روز باقی مانده ، این آزمون ها را به صورت درس محور یا کلی پاسخ دهید. 

 

برای دانلود دفترچه سوال و پاسخ و دریافت کارنامه وارد صفحه شخصی خود شوید.

 سایر صفحات : 123

:: افتخارات سایت ::

پیج رنک ما

امنیت ما

Qr code - سازگاری با موبایل

:: حامیان سایت ::

               

.: پلن تبلیغات :.

 

کسب درآمد از پاپ آپ

سطح کیفی مطالب

سطح کیفی مطالب ما چگونه است ؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

+ مشاهده نتایج


منوی کاربر

نام کاربری :

کلمه عبور :عضویت در سایتفراموشی رمز عبور

موضوعات مطالب