خانه زبان ایرانیان

خانه زبان ایرانیان

خانه زبان ایرانیان

ایران سی اف  سی

آخرین ارسال های تالار گفتمان

مرداد
9
1394

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور 94 + اصلاحیهدانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور 94 + اصلاحیه

دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1394 توسط سازمان سنجش منتشر شد .

 

 

 خرداد
22
1394

جواد مومنی: تحلیل زبان انگلیسی کنکور ریاضی 94

 

جواد مومنی: تحلیل زبان انگلیسی کنکور ریاضی 94
  1. تحلیل سوالات زبان کنکور ریاضی-جواد مومنی

  2. گرامر

  3. امسال در سؤالات بخش گرامر، همانند سال گذشته، 4 سؤال مطرح شده، با این تفاوت که (برخلاف سال گذشته  که یک سوال از سال سوم داشتیم) دو سوال از کتاب سال سوم  و  دو سوال از سال چهارم طراحی شده است: سوال 76 از مبحث مصدر پس از صفت، سوال 77 شکل منفی مصدر،  سوال 78 از گذشته ی مدالها و سوال79  از مبحث تشدید کننده ها.  سطح  این سوالات معمولی و قابل پیش بینی بود، اما طرح دو سوال اول از یک مبحث مشابه(مصدرها)، و طرح سوال مربوط به گذشته ی مدالها در شماره ی 78(برخلاف شماره ی همیشگی 79) کمی غیرمنتظره به نظر میرسید. می‌توان گفت سطح دشواری سؤالات گرامر نسبت به سال‌های گذشته تغییری نکرده است و با سؤالات پارسال تقریباً برابر است.

  4. واژگان

  5. در میان  سوالات مربوط به واژگان  گزینه ها عمدتاَ از کتاب پیش‌دانشگاهی مطرح شده اند، هم‌چنین در میان پاسخ‌ها، برتری نسبی با واژگان کتاب پیش‌دانشگاهی است. می‌توان گفت سطح دشواری  سوالات واژگان عادی و قابل پیش بینی بود؛ اگرچه سؤال 86 که درباره‌ی اصطلاح take something seriously است ممکن است برای دانش‌آموزان  کمی ناآشنا به نظر برسد. در ضمن سوال 81 را با توجه به عبارت forecast the weather در خط 8 متن دوم می توان به آسانی پاسخ داد.

  6. Cloze Test

  7. در این قسمت، همانند سال‌های گذشته 5 سؤال داریم با این تفاوت آشکار و غیرمنتظره که ( بر خلاف الگوی آشنای سوالات کلوزتست که مشتمل بریک 1 سوال گرامراست) امسال 3  سوال گرامر طراحی شده است: سؤال 89 درباره ی مصدر، سوال91 درباره ی مجهول،سوال  92 درباره ی ساختار have to. در ضمن،طرح سوال 92 که از  مباحث گرامر سال اول دبیرستان است، بسیار غیر منتظره و عجیب است.امسال در کنکور ریاضی 7 سوال گرمر داشتیم!

  8. درک مطلب

  9. اندازه متون درک مطلب  کوتاهتر از سال قبل ودر حد  یک پاراگراف طولانی است.در ضمن سطح دشواری آنها معقول و مناسب دانش زبان عمومی دانش آموزان است.در متن 1 ، یک سؤال از هر یک از انواع Main Idea ،Restatement ،Inference   ،Referenceو در متن 2 سه سؤال از نوع Restatement  و 1 سوال از نوع Referenceداریم.سایر صفحات : 12345...

:: افتخارات سایت ::

پیج رنک ما

امنیت ما

Qr code - سازگاری با موبایل

:: حامیان سایت ::

               

.: پلن تبلیغات :.

 

کسب درآمد از پاپ آپ

سطح کیفی مطالب

سطح کیفی مطالب ما چگونه است ؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

+ مشاهده نتایج


منوی کاربر

نام کاربری :

کلمه عبور :عضویت در سایتفراموشی رمز عبور

موضوعات مطالب