خرید آپارتمان یکی از  گزینه های پیشنهادی به کسانی است که قصد خرید ملک را دارند . امروزه اوضاع اقتصادی افراد و تغییر سبک زندگی باعث شده است که میل به خرید آپارتمان بیشتر باشد . امنیت آپارتمان ها و همچنین امکانات رفاهی موجود در ساختمان‌ها از دیگر دلایل تغییر روش زندگی از خانه های ویلایی به آپارتمانی است . در هنگام خرید آپارتمان باید به نکاتی توجه کنید که ممکن است در هنگام بازدید از ملک از چشمتان به دور باشد ولی بعدها شما را از خریدتان ناراضی کند. در ادامه سعی شده است راهنمای کاملی برای خرید آپارتمان در اختیارتان قرار دهیم .

ویژگی های داخلی یک آپارتمان مناسب

 
یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که قسمت شب و روز آپارتمان و به عبارتی قسمت خصوصی و عمومی آن از هم مجزا باشد . قسمت شب یا خصوصی آپارتمان بخش هایی است که در هنگام خواب استفاده می کنید ، مانند اتاق خواب ها و سرویس بهداشتی . و قسمت هایی که در طول روز بیشتر با آنها سرو کار دارید ، قسمت روز یا عمومی خانه محسوب می شوند . این دو بخش نباید با هم تداخل داشته باشند.

 

به طور مثال اگر بخواهید از اتاق خواب به سرویس بهداشتی بروید ، لازم نیست از سالن یا نشیمن عبور کنید .نکته مهم دیگر که باید توجه کنید اینست که اتاق خواب ها که در طول شب استفاده میشوند ، نباید در قسمت پرنور تر ملک قرار گرفته باشند . منطق اینست که اتاق خوابها در قسمت شمالی و قسمت روز در قسمت جنوبی قرار گرفته باشند ، اتاق خوابها به هم نزدیک باشند و سرویس بهداشتی میهمان در بخش خصوصی آپارتمان نباشد . بهتراست خانه را در روز ببینید تا به میزان نورگیری آن پی ببرید .