دکوراسیون مغازه

صفحه اصلی
دکوراسیون مغازه
دکوراسیون مغازه عامل بسیار مهمی در جذب مخاطبان و مشتریان است. طراحی دکوراسیون مغازه به عوامل مهمی چون متراژ مغازه، نوع فعالیت آن مغازه و نوع و ابعاد محصولات مصرفی و ... دارد. باید اصول استفاده بهینه از فضا علی الخصوص دکوراسیون مغازه های کوچک رعایت شود راه حل ان می تواند استفاده از وسایل کم حجم مثل کمد و کشو های تاشو استفاده نمود.

دکوراسیون مغازه

می توان گفت طراحی دکوراسیون مغازه ای مورد تایید است که علاوه بر زیبایی و اصولی بودن در آن از فضای داخلی به صورت بهینه استفاده شده باشد. طراحی دکوراسیون مغازه با طراحی فضا های دیگر مثل خانه و اداره متفاوت است و در آن باید علاوه بر در نظر گرفتن آرامش و راحتی فروشنده در دکوراسیون مغازه، باید مشتری نیز در نظر گرفته شود.

نورپردازی و جذابیت فضای مغازه

نورپردازی در دکوراسیون مغازه بسیار مهم می باشد زیرا بهتر دیده شدن کالا ها و زیبایی سازی فضا توسط مشتری بسیار دارای اهمیت می باشد.  طراحان در برای طراحی دکوراسیون مغازه از نور های مخفی نیز به طور استاندارد استفاده می نمایند.در نورپردازی هر فضایی چند نکته باید رعایت شود. این امر در طراحی کلاسیک و مدرن دکوراسیون مغازه متفاوت می باشد. به طور مثال در طراحی دکوراسیون مغازه سبک کلاسیک باید از نورپردازی و هالوژن های خطی استفاده نمود. می توان از آنها بالای قفسه ها و کمد ها در دکوراسیون مغازه استفاده کرد. به این تریب فضا کاملا شیک و مدرن خواهد شد. سبک کلاسیک از اصالت تاریخی و سنت ها حکایت می کند و در آن از وسایل آنتیک، مبلمان و قفسه های چوبی که معمولا بر روی آن ها حکاکی شده استفاده می شود و معمولا از رنگ هایی مانند کرم و قهوه ای در آن استفاده می شود.اما در طراحی دکوراسیون مغازه به سبک مدرن متفاوت است. فضا کاملا ساده و با توجه به تناسبات خطی طراحی می شود. مبلمان و وسایل ساده و ببا توجه به فضا در دکوراسیون مغازه انتخاب می شوند. در طراحی و چیدمان دکوراسیون مغازه عدم قرینگی وجود دارد. و از وسایل کاملا مدرن در آن استفاده می شود مانند تابلو های شیک و مدرن و دکور های مدرن زیبا.

تاثیر رنگ در دکوراسیون مغازه

حالا که صحبت از رنگ و نور در طراحی دکوراسیون ویترین مغازه شد، شاید بد نباشد کمی این موضوع را باز تر کنیم. استفاده  از رنگ بندی مناسب و دکوراسیونی حرفه ای و نور پردازی مناسب افراد بیشتری را به سمت ویترین دکوراسیون مغازه شما جلب می کند. به این موضوع دقت لازم را داشته باشید که هر چقدر هم که کالای شما لوکس باشد اما اگر رنگ بندی محیط شما و نور دهی آن مناسب نباشد شاید نتواند آن چنان که شما می خواهید جلوه و نمای لازم را به مشتری ارائه کند. در عکس بالا می توانید به راحتی می توانید تاثیر رنگ ها در دکوراسیون مغازه را ببینید.همان طور که گفته شد در طراحی دکوراسیون مغازه نور پردازی بسیار مهم می باشد زیرا طراحی دکوراسیون حرفه ای و نورپردازی و رنگ بندی مناسب مشتریان بیشتری را به سمت فروشگاه و ویترین مغازه شما جذب خواهد نمود. کالای به فروش گذاشته شما هرچقدر هم که زیبا و لوکس باشد اگر نورپردازی و رنگ بندی فضای ویترین دکوراسیون مغازه شما مناسب نباشدف جلوه ی کافی را برای جلب توجه مخاطبان به طور کل مشتریان نخواهد داشت.

تفاوت طراحی دکوراسیون مغازه و طراحی دکوراسیون داخلی منزل

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل با ریزه کاری های خاصی مواجه می شویم که در طراحی دکوراسیون مغازه وجود ندارد. اما قطعا مسائل دیگری وجود دارد که باید در این نوع طراحی رعایت شود. در محیط های تجاری مانند فروشگاه ها و مغازه ها افراد زیادی با سلایق متفاوت و از هر طبقه اجتماعی مراجعه خواهند نمود بنابراین فضا باید به گونه ای طراحی شود که متناسب با هر سلیقه ای باشد و موجب جلب رضایت عموم مردم باشد.در طراحی دکور منزل طرح ایجاد شده را فقط باید شخصی که در آن زندگی میکند تایید نماید و به سلیقه آن فرد طراحی شود اما برعکس در طراحی دکور یک مغازه باید باید طرحی خاص و عامه پسند را ارائه داد.