تبلیغات

نظرات یک گروه از تحلیلگران درباره iOS 7؛ باید پرسید: واقعا؟

نظرات یک گروه از تحلیلگران درباره iOS 7؛ باید پرسید: واقعا؟


Apple has been very quiet so far this year, but Global Equities Research analyst Trip Chowdhry thinks that the past six months have been time very well spent for the company’s efforts to overhaul its iOS mobile operating system. As Barron’s reports, Chowdhry has released a new research note detailing his and his colleagues’ travels to several different tech conferences over the past several months, where they’ve interviewed between “400 and 500 people a month.” Their conclusion based on those conversations is that Jony Ive’s redesigned iOS 7 not only “has a very simple, clean and uncluttered UI” but is also “far superior to anything that is available out there.” How confident is Apple in iOS 7? So confident that Chowdhry thinks “Apple will aggressively go with patent infringement for each and every competitor that may have even tried to copy a small feature from iOS 7.”


تصویری که در بالا می بینید، به رابط کاربری iOS 7 منتسب است ولی از آنجا که جعل چنین مواردی واقعا کار چندان سختی نیست، نمی توان به آن استناد کرد. با این حال شاید دست آخر واقعی از کار درآمد. اما بپردازیم به اصل مطلب. 

مدت ها از آخرین مراسم اپل گذشته و تیم کوک نیز گفته که اپل تا پاییز سال جاری محصول جدیدی (در بخش iOS) رونمایی نخواهد کرد. یک فاصله طولانی در چرخه معرفی محصولات که تریپ چودری از تحلیلگران Global Equities Research معتقد است جانی آیو به خوبی از آن برای بازطراحی کامل iOS استفاده کرده. 

آقای چودری که با تیمی از تحلیلگران GER از ابتدای سال هر ماهه در 9 تا 12 کنفرانس تکنولوژیک شرکت و با 400 تا 500 نفر صحبت کرده، بر اساس این گفتگوها به این نتیجه رسیده که "iOS 7 یک رابط کاربری ساده، تمیز و فاقد در هم ریختگی خواهد داشت که ممکن است مدتی زمان ببرد تا مورد قدردانی قرار بگیرد." 

تهیه کنندگان این گزارش معتقدند iOS 7 یک رابط کاربری تام و تمام دارد که "به مراتب برتر" از هر پلتفرم دیگری در بازار امروز است. آنها نه فقط پا را از روی گاز برنداشته، که از این هم فراتر گذاشته و می گویند: 

اپل به طور تهاجمی و با استفاده از قانون نقض پتنت به دنبال تک تک رقبایی خواهد رفت که حتی سعی کنند کوچکترین ویژگی iOS 7 را تقلید کنند.

چودری و تیمش همچنین اضافه کرده اند که احتمالا رابط کاربری iOS 7، از جسچرهای لمسی جدیدی با نام "bend" و "squeeze" استفاده خواهد کرد که البته هیچ اطلاعی از چگونگی کارکردشان در دست نیست. 

این گروه تحلیلگر معتقد است که هیچ یک از محصولات فعلی اپل از این جسچرها پشتیبانی نمی کند و چنین موضوعی، این احتمال را تقویت کرده که محصولی جدید و با پشتیبانی از آنها نیز معرفی شود -البته این اتفاق نباید لزوما در WWDC 2013 رخ دهد. 

5 روز تا معرفی iOS 7 باقی مانده. آیا این تحلیل ها رنگ واقعیت خواهد گرفت یا فقط شاخ و برگ دادن به شنیده های پراکنده اند؟ 

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...