تبلیغات

آیا قبل از تست زدن ، پاسخ های تشریحی را بخوانیم؟

آیا قبل از تست زدن ، پاسخ های تشریحی را بخوانیم؟

برنامه تلویزیونی فرصت برابر

پاسخ کاظم قلم‌چی به سوالات دانش‌آموزان

7 آبان 93

سوال: من در دو هفته روش درسی متفاوتی دارم. هفته اول به صورت درس محور با تست به تعداد متوسط کار می‌کنم و در هفته دوم تست محور با مرور درسی به مقدار متوسط. آیا این‌که در هفته اول به مطالعه دروس و هفته دوم به مرور می‌پردازم افراط نیست؟ تراز 7900 انسانی

کسانی که برای هفته اول و دوم برنامه متفاوتی دارند معمولا نتایج بهتری می‌گیرند. همان‌طور که ایشان اشاره کرده‌اند این کار کمی افراطی است. می‌توانند پررنگ و کم‌رنگ در نظر بگیرند. مثلا به این صورت که مطالعه به صورت مفهومی و تشریحی را در هفته اول پررنگ‌تر در نظر بگیرند و در هفته دوم تستی. در مورد اختصاصی و عمومی‌ و پیش و پایه هم همین‌طور. 2 یا 3 روز آخر را هم می‌توانند به جمع‌بندی  اختصاص دهند. اما این‌که کدام روش برای شما مناسب است را خودتان باید تشخیص دهید و پیدا کنید. مربی‌های مختلف هم تیم را به روش‌ های مختلف می‌چینند و شما باید ببینید که کدام روش به درد شما می‌خورد.

در تعادل در دروس هم ما معتقدیم دانش‌آموزان هر درس را باید به اندازه نیاز خودش و متناسب با وضعیت خودشان و اهمیت در کنکور مطالعه کنند. البته بدیهی است که دانش‌آموزان تجربی زیست را بیشتر بخوانند ولی این به این معنی نیست که ریاضی را کنار بگذارند. این موارد به صورت صفر و صد نیستند که یکی را کامل و دیگری را اصلا نخوانید.

سوال: آیا می‌توانیم قبل از تست زدن موقع درس خواندن پاسخ تشریحی را بخوانیم برای آموزش؟ مثلا برای درس زیست. سال سوم تجربی

این کار هم مزیت دارد و هم ایراد مزیت آن در یادگیری آن است و ایراد آن در واقعی نبودن درصد. اگر شما این کار را انجام دهید درصدهایی که کسب می‌کنید واقعی نخواهند بود ولی از لحاظ یادگیری تاثیر مطلوبی دارد. شما می‌توانید این کار را به عنوان یک روش در کنار تست زدن عادی استفاده کنید.

ما در کتاب زرد اختصاصی گزیده مطالب مهم را قرار داده‌ایم حتی در این کتاب هم گفته‌ایم دو کار می‌توانید بکنید این که اول تست بزنید بعد نکات را بخوانید، یا این‌که اول نکات را بخوانید و بعد تست بزنید. با این کار درصد‌های شما واقعی نخواهند بود. شما باید بین این دو انتخاب کنید و یا حتی می‌توانید بخشی از تست‌ها را به این صورت بزنید و بخشی دیگر را نه. هیچ کدام از این روش‌ها به طور مطلق درست یا غلط نیستند ولی در هر صورت با حسن و ایراد آن آشنا شدید و می‌توانید تصمیم بگیرید.

تهیه و تنظیم

ناهید منجمی

 
فایل های ضمیمه
کاظم قلم‌چی در فرصت برابر 7 آبان 93
 
 
 
 
 
Play
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Remaining Time -0:00
Stream Type LIVE
Loaded: 0%
Progress: 0%
00:00
Fullscreen
 
00:00
Mute
Playback Rate
1
 
 
فایل صوتی کاظم قلم‌چی در فرصت برابر 7 آبان 93


فایل صوتی کاظم قلم‌چی در فرصت برابر 7 آبان 93
 
کاظم قلم‌چی در فرصت برابر 7 آبان 93

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...